Alsancak Günlük Kiralık Ev

Gerek iş seyahati gerek romantik bir gezi için İzmir’e geliyorsanız ve de konaklayacağınız bir yer arayışındaysanız Fi-Homes’un Alsancak günlük kiralık ev seçeneklerini beğeneceğinizi umuyoruz.

İzmir şehir merkezi olan Konak ilçesinin Basmane bölgesi İzmir Fuarı girişinin hemen karşısındaki havuzdaki topun üzerinde yazar bu yazı. İzmir Akdeniz’in incisidir. Genel kullanımda ise bir iç deniz olan Ege denizi daha sık ifade bulur. Ege denizi dağların denizlere dik uzanması sebebiyle harikulade koy ve doğal güzelliklere sahiptir. Ayrıca komşumuz Yunaninstan ile aramızda durmasından ötürü önemli bir bölgedir. Türkiye’nin çeşitli doğa güzelliklerini ve Yunan adalarına ev sahipliği yapmaktadır bu deniz.

İzmir ise Ege coğrafyaasındaki en önemli şehirdir diyebiliriz. 2020 rakamlarına göre nüfusu 4,367,251 olan İzmir, bölgedeki en fazla nüfusa sahip şehir ve Türkiye’nin de nüfus bakımında 3. büyük şehridir. Aynı zamanda Türkiye’nin en büyük ihracat limanına ev sahipliği yapar. Ayrıca Miami limanı ile de kardeş limanlardır.

İzmir Şehir Merkezi: Konak

İzmir şehir merkezi Konak’tır. Osmanlı eserleri ve Kemeraltı çarşısıyla olduğu kadar Cumhuriyet dönemi eserleriyle de karakteristik bir yapısı vardır Konak ilçesinin. Bir dipnot olarak belirtmekte fayda var Konak’ta bulunan Konak Pier isimli yapının mimarı Eyfel kulesinin de mimarı olan Gustave Eiffel’dir.

Alsancak ise İzmir Büyükşehir bölgesi ve Konak ilçesi içerisinde yer alan ve İzmir körfezi boyunca uzanan nadide bir yerleşim yeridir. 3.2 km’lik sahil şeridine ile gece hayatının kalbi burada atıyor dersek yanlış söylemiş olmayız. İzmir günlük daire ya da İzmir haftalık kiralık daire arayanların fazlaca tercih ettiği bu bölgenin avantajlarından aşağıda bahsedeceğiz.

Müşterilerimizden bildiğimiz üzere, seyyah ya da gezginler eğer burada kalmayı planlıyorlarsa genel olarak izmir’de günlük kiralık daire arayışlarında bir kaç tercih ön plana çıkıyor.

İzmir Lüks Günlük Kiralık Daire Arayanlar

Yüksek bütçeli diyebileceğimiz şehir gezginleri genellikle Kordon bölgesindeki pahalı oteller ya da İzmir rezidans kiralık seçeneklerine talep gösteriyorlar. İzmir Alsancak günlük kiralık residence sayısı kısıtlı olduğundan ve de dönem dönem talebin karşılanamamasından dolayı fahiş fiyatlarla karşılaşılması söz konusu oluyor.

Alsancak Günlük Kiralık Ev Arayanlar

Daha çok gençlerin, iş için gelen ama aynı zamanda eğlenmeye de zaman bulan iş insanlarının, fazlaca seyahat edenlerin ve turistlerin arayışları daha çok bu kategori altında diyebiliriz. Talepler ise değişkenlik gösterebiliyor. Örneğin tek gençler Alsancak günlük pansiyon tercihinde bulunurken, çift olarak gelenler Alsancak apart seçeneklerini tercih edebiliyorlar.

Hangi tercihte bulunursa bulunsun Alsancak günlük kiralık ev hizmetini alanlar bu bölgeden dolayı bazı avantajlara sahip olacaklar. O halde, bu avantajlardan bahsetmemiz elzemdir.

Alsancak Günlük Kiralık Ev Tutmanın Avantajları

İzmir’de günlük kiralık ev arıyorsanız Alsancak sizin için biçilmiş kaftandır.
Alsancak günlük kiralık ev sakinlerinin seçimleri arkasında yatan sebeplere gelelim:

Ulaşım Kolaylığı

Alsancak çok merkezi bir noktada bulunduğu için kara yoluyla kolaylıkla bir çok yere gidebilirsiniz. Bir çok toplu ulaşım otobüsünün ikinci durağıdır.

Ayrıca tarihi Alsancak Garı burada bulunmaktadır. Şu an İZBAN isimli hafif raylı tren seferlerinin duraklarından biridir. Dolayısıyla İzmir’in güney ve kuzey aksı arasında yolculuklar için en uygun toplu taşımadır. Biraz daha açmamız gerekirse: kuzeyde bulunan Karşıyaka, Bostanlı, Aliağa ve Menemen igib ilçelere ve güneyde bulunan Buca ve Gaziemir gibi ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

İzmir Havalimanı olan Adnan Menderes Havalimanından direk olarak İZBAN ile hiç bir aktarma yapmadan Alsancağa kolaylıkla gidip gelebilirsiniz. Kısacası şehre gelirken ya da giderken havayolunu tercih edecekler için İZBAN havaalanı ve Alsancak günlük kiralık ev arası ulaşım çok kolay sağlanacaktır.

Eğer ulaşım sizin için öncelikliyse Alsancak’ta kiralayacağınız günlük daire doğru bir karar olacaktır.

Alsancak günlük kiralık ev seçeneğinde karar kıldığınızda şehir merkezinde olduğu kadar aynı zamanda nefes de alabileceğiniz bir parka komşu olacaksınız, Kültürpark’a.

Kültürpark 420,000 metrekare bir alana kurlu devasa bir yeşil alandır. Şehir merkezlerinde arazilerin pahalı olması sebebiyle bu tip yerlere az rastlanır. Çünkü bu kadar geniş bölgelerin ticari faaliyet için ayrılmaları ekonomik avantaj yaratacaktır.

1922 İzmir Yangını sonrası harabeye dönen bu bölge çok doğru bir kararla bir panayır alanı olması için 1936 yılında temeli atılarak parka dönüşütürldü. 3,4

Şehir merkezinde ve büyük ölçekte olması sebebiyle New York’taki Central Park’a benziyor diyebiliriz.

Alsancak günlük kiralık daire opsiyonunu seçtiğinizde Kültürpark’a da komşu olacaksınız.

Kültürpark’ta Yapabileceğiniz Aktiviteler

 • Halikarnas Balıkçısı olarak bilinen yazar Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın diktiği ve kitaplarında bahsettiği bitkilerden oluşan Halikarnas Balıkçısı Bitkiliği’ni ziyaret edebilirsiniz.
 • Kültürpark’ta 133 farklı bitki türünü görebilirsiniz.
 • Yangından kalan molozlardan oluşan Ada gazinosu çevresinde bulunan göl’ü görebilir ve su bisikletleriyle gezebilirsiniz.
 • Çeşitli tiyatro ve sanat merkezlerine ev sahipliği yapan bu alanda bir çok oyunu görebilme imkanınız var.
 • Kültürpark’ın simgelerinden olan Paraşüt kulesinden atlayabilirsiniz.
 • Çocuklu gezginler için bir adet lunapark’a da ev sahipliği yapıyor Kültürpark.

Günlük kiralık evinizi Alsancak bölgesinde tuttuğunuzda İzmir gece hayatının kalbine de komşu olacaksınız.

Bir kaç örnek ile taçlandırmamız gerekirse mesela Kıbrıs Şehitleri caddesi hem İzmir’in hem de Alsancak’ın en popüler trafiğe kapalı caddelerinden biridir. İzmir Kordonboyu ile arasında yalnızca bir cadde olan ve denize paralel uzanan bu cadde kentin uğrak noktalarındandır.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde ve çevresinde restoranlar, cafeler, barlar, kitap dükkanları ve alışveriş mağazaları bulunur. Ayrıca popüler gece kulüpleri ve meyhanelere ev sahipliği yapan Muzaffer İzgü Sokağı ve Gazi Kadınlar Sokağı da caddenin ünlü sokaklarındandır.

Ek olarak Kordon boyu bölgesinde çeşitli bar, pub ve eğlence mekanları bulunur. İzmir körfezine nazır olan bu yerler gece olduğu gibi gündüzleri de sıkça gidilen mekanlardır. İzmir’in Türkiye’nin en batısında bulunmasından dolayı özellikle gün batımını burada izlemenizi tavsiye ederiz.

Alsancak günlük kiralık evinize yürüme mesafesinde olacak bu bölge İzmir’in en popüler noktasıdır.

Fi-Homes İzmir günlük kiralık ev ve daire seçeneklerimiz ile yüksek müşteri memnuniyeti gözetiyoruz. Metro istasyonuna 150m mesafede olan günlük kiralık evlerimiz aynı zamanda Konak ilçe merkezine , tarihi Kemeraltı çarşısına, Metro ve İZBAN istasyonlarına yürüyüş mesafesindedir. Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ne ayrıca Kordon’a yürüme mesafesinde olan günlük stüdyo daire, rezidans tipi evlerimizde konforunuz için her detay düşünülmüştür. 9 adet 1+0 studio dairemizle günlük kiralama için İzmir’de hizmetinizdeyiz.

Gerek AirBnB yorum ve puanlarımız gerek Booking yorumlarımız ortadadır. Superhost seviyesinde müşteri memnuniyeti sağladığımız eşyalı kiralık ev ve dairelerimiz hizmetinize açıktır.

Aşağıda AirBnB servisini kullanarak İzmir günlük kiralık ev arayan müşterilerimizin yorumlarını bulacaksınız.

    I have a wonderful stay here in Izmir. the apartment was perfect for me. had a small kitchen and washing machine. the bed was big and comfortable, the shower/toilet was spacious. The location was great.

  thumb Eran
  8/04/2022

    I can highly recommend you to stay here. The apartment is very clean, has everything you might need, great location, you can get to the main places in İzmir by foot, and for further travels the ferry and metro station are also close by. I've really enjoyed my stay, Ekrem was very nice and welcoming and great to talk to. If I came back to İzmir for a few days I'd definitely stay here again.

  thumb Anna
  7/21/2022

    Nice apartment with mostly everything you may need for short stay. Thanks.

  thumb Eugene
  9/26/2021

    Very kind and helpful.

  thumb Kerem
  7/03/2021

Günlük Kiralık Evlerimizde Kalan Misafirlerimizin Booking Yorumları

Booking Türkiye’den hizmet vermese de, müşterilerimizin geçmiş Fi-Homes Günlük Kiralık Ev deneyimlerine bakabilirsiniz.

Anonymous
Anonymous
1. Kasım, 2020.
9,0
Superb
Anonymous
Anonymous
1. Ekim, 2020.
9,0
İyi fiyat güler yüz sakinlik ☺Görevli beyin işimen mümkün olan kolaylıklarla halletmesi ☹Mutfak çok ufak
Elżbieta
Elżbieta
1. Eylül, 2020.
9,0
Superb
Anonymous
Anonymous
1. Ekim, 2019.
9,2
Superb

Gerek iş seyahati gerek romantik bir gezi için İzmir’e geliyorsanız ya da İzmir gece hayatının kalbine yakın olacak bir yer arayışındaysanız Alsancak günlük kiralık ev seçeneklerimizin sizleri memnun edeceğine inanıyoruz.